123 123 123
INNOWACJA, KTÓRA ZASKAKUJE
TECHNOLOGIA, KTÓRA INSPIRUJE

W Polsce coraz popularniejsze są urządzenia, które zainstalowane w naszym domu dają nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Smart domy nie są już czymś niedostępnym, drogim i skomplikowanym w użytkowaniu. Na rynku pojawiły się produkty marki SMART DGM, których instalacja jest krótka, a ceny nie oszałamiają wysokością. I co ważne, poradzi sobie z nimi każdy! I to w 15 minut! 

SMART DGM to firma należąca do koncernu DGM z siedzibą w Hongkongu.

Do tej pory podbijała rynki Europy Zachodniej, a teraz coraz lepiej sobie radzi w Polsce. Wszystko dzięki niskim cenom, łatwości w obsłudze oraz szybkości montażu. Oczywiście nie są to jedyne zalety jej smart produktów, które chwalone są także za wysoką jakość.

Aplikacja. Prosta i intuicyjna

Smart DMG już teraz zapewnia niemal kompletny system urządzeń, które pozwalają poczuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim domu. Działają one dzięki jednej aplikacji mobilnej, w sieci wifi bez dodatkowych, kosztownych bramek dostępu. Aplikacji opracowanej w języku polskim. Prostej i intuicyjnej. Ustawienie i zarządzanie urządzeniami nie wymaga fachowca, klient może zrobić to sam. I co najważniejsze system nie jest drogi. Wyposażanie naszego domu w system SMART home można zacząć od jednego produktu, a później dokupować kolejne. Klient, dzięki sprawdzeniu jednego urządzenia, będąc usatysfakcjonowanym z jego działania, może zdecydować się na zakup kolejnych.

Czujniki na pierwszym froncie ochrony domu

Ważnym elementem całego systemu są czujniki. Smart DMG oferuje urządzenia alarmujące na przykład o zalaniu, rozwarciu czy ruchu. Czyli takie, które są dla nas najważniejsze. Jeżeli w mieszkaniu dojdzie do „powodzi”, odnotowany zostanie nieznany nam ruch, albo drzwi lub okna nagle się otworzą, natychmiast dostaniemy o tym informacje na naszą aplikacje działającą w smartfonie lub tablecie. Włączy się też błyskawicznie syrena alarmowa. To może odstraszyć intruzów i zaalarmować naszych sąsiadów. A przede wszystkim powiadomić nas samych. – Głównym zadaniem czujników jest rozpoznanie anomalii w otoczeniu i powiadomienie nas o zdarzeniu – mówi Krystian Zieliński, Doradca Zarządu DGM Distribution. I zapewnia o kompleksowości całego systemu. – Współpraca na przykład ze smart żarówkami, pozwoli na automatyczne włączenie świateł w przypadku niekontrolowanego ruchu lub otwarcia – tłumaczy.

Smart gniazda cichym bohaterem naszych domów

Firma oferuje kilka modeli smart gniazd. Najprostsze rozwiązania pozwalają na włączanie i wyłączanie oferowanych urządzeń. Są też modele z dodatkowymi gniazdami USB i na przykład podglądem na pobór prądu. Dostępne są smart listy pozwalające na przyłączenie siedmiu różnych urządzeń.  Dzięki nim możliwe jest ręczne i zdalne sterownie, programowanie działań, ale też tworzenie różnych scenariuszy w zależności od czynników zewnętrznych na przykład wschodów i zachodów słońca.

Kamery, które zobaczą niemal wszystko 

Dostępne są dwa modele. Małe urządzenie wewnętrzne, o rozdzielczości HD, wyposażone w głośnik, mikrofon, czujnik ruchu i osiem diod doświetlających pozwalających na pracę w trybie nocnym oraz nieco bardziej rozbudowana kamera z obracanym kokpitem w pionie i poziomie, zapewniającym doskonałe pokrycie podglądanego pomieszczenia, obrazem HD oraz wbudowanymi głośnikami i mikrofonami pozwalającymi na dwustronną komunikację. Mamy możliwość oglądania obrazu w czasie rzeczywistym, nagranie, zrobienie zrzutu ekranu oraz udostępnianie widoku innym użytkownikom. W przypadku tego drugiego modelu kamery można też sterować obracaniem urządzenia i włączeniem opcji śledzenia.

Designerskie przełączniki światła 

Kontakty mają designerski widok, obudowa jest stworzona ze specjalnego, niepalnego plastiku, a przedni panel z hartowanego szkła. Całość jest bardzo estetyczna i solidna. Przełącznik w ścianie, oprócz funkcji zdalne włączania i wyłączanie oświetlenia, mają też możliwość ustalenia szczegółowego harmonogramu:, w jakim dniu, o której godzinie i przez ile czasu ma być włączone dane urządzenie. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie ma nas w domu. System współpracuje z czujnikami ruchu i otwarcia. Dzięki współpracy z asystentami głosowymi można sterować oświetleniem za pomocą komend głosowych, co zapewnia nam zupełnie nową, jakość smart życia

Smart żarówki rozświetlą pokój lub stworzą nastrój

Dostępne są dwie opcje: Rgb – świecąca pełną barwą kolorów oraz monochromatyczna. Żarówki LED o mocy dziewięciu watów są wykonane z aluminium i plastiku. Mogą być zdalnie włączane i wyłączane, ale określane może też być jak długo mają świecić, w jakie dni i o której godzinie. Żarówki mają opcje ściemniania i określania temperatury barwy. Oczywiście te wszystkie ustawienia, jak w przypadku innych urządzeń, możemy udostępnić innym domownikom.

Smart dzwonek w Twoim telefonie 

Szczególnie przydatny, kiedy czekamy na przykład na kuriera czy listonosza z ważną przesyłką. Dzięki wideo dzwonkowi Smart DGM możemy porozmawiać z dostawcą i ustalić konkretną godzinę jego ponownego przybycia. Wideo dzwonek to bardzo proste w użyciu urządzenie powiadamiające w telefonie o tym, że ktoś dzwoni do drzwi. Bez względu na to gdzie jesteś możesz odebrać przychodzącą rozmowę i zobaczyć, kto chce Cię odwiedzić. Będziesz też wiedział o tym, kto był przy Twoich drzwi podczas Twojej nieobecności. To bardzo ważne! Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu dowiesz się czy obce osoby nie kręcą się pod Twoimi drzwiami, a dzięki trybowi pracy przy słabym oświetleniu, możesz to obserwować również w  nocy.

Pilot, który doprowadzi nas do celu

Bardzo ważny w systemie SMART Home jest też pilot. Małe czarne pudełko oferowane przez Smart DMG zastąpi niemal wszystkie nasze tego typu urządzenia. Ma wbudowane w bibliotece 94 procent kodów innych znanych producentów. Można też zaprogramować piloty innych marek. Bardzo ciekawa jest przy tym opcja współpracy z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant.

Cały smart dom w jednej aplikacji

Do skorzystania z tych wszystkich urządzeń potrzebujemy jednej aplikacji Smart DGM (dostępnej systemach Android i iOS) i sieci Wi-Fi. Dodawanie urządzeń możliwe jest w łatwy i intuicyjny sposób.

Niezawodność marki Smart DGM

Cały system jest niezawodny i może działać bez konieczności ponownego łączenia urządzeń po przerwach w dostawach prądu lub sygnału Internetu. – Nasz system jest dedykowany początkującym użytkownikom – nie targetujemy systemu do specjalistów a do normalnych „zjadaczy chleba” – zachęca do kupienia produktów swojej firmy Krystian Zieliński, ekspert marki Smart DGM.