123 123 123
INNOWACJA, KTÓRA ZASKAKUJE
TECHNOLOGIA, KTÓRA INSPIRUJE

Coraz więcej osób kupujących domy czy mieszkania myśli o swoim bezpieczeństwie i wygodzie. Już nie tylko planujemy umeblowanie naszych nowych miejsc zamieszkania, ale także myślimy jak w sposób nowoczesny, pewny, ale i nierujnujący naszych finansów możemy zapewnić mieszkańcom sporą dawkę komfortu.

Aż 88 procent badanych jest przekonanych, że technologia smart zwiększa bezpieczeństwo domu i domowników – wynika z badań MEC Analytics Inside. Analizy, przeprowadzone na zlecenie producentów, wykazują, że mieszkanie w domu wyposażonym w nowoczesne technologie obniża poziom stresu. Będąc w pracy czy wyjeżdżając na wakacje nie musimy się już, bowiem martwić o nasz dom. Osoby, które nie stosują nowoczesnych środków bezpieczeństwa przeżywają spore napięcie mówiąc o swoich frustracjach i obawach, kiedy myślą o tym, co się dzieje po tym jak zamkną na klucz drzwi swoich domów. No właśnie, bo czy aby na pewno zamknęli?! Z kolei ludzie wykorzystujący zdobycze nowoczesnych technologii mówią o tym ze spokojem i wyraźnym brakiem obaw. Badania wykazują też, że korzystając z opcji Smart Dom oszczędzamy energię, mniej wydajemy na inne środki bezpieczeństwa, ale też na przykład mamy więcej czasu na dbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Internet of Things

Wyzwanie dla producentów tego typu technologii jest bardzo duże, bo według badań IHS Markit na świecie jest już ponad 20 miliardów urządzeń podłączonych do Internetu. Oczywiście najpopularniejsze jest zarządzanie nimi za pomocą aplikacji mobilnych. Tak zwany Internet of Things, czyli Internet Rzeczy rośnie na świecie w bardzo szybkim tempie, a wydatki na ten cel zaskakują nawet ekspertów od sprzedaży i rozwoju nowych technologii. Jak wynika z raportu Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide IDC wartość światowego rynku IoT będzie na razie rosła rok do roku o kilkanaście procent, a w Polsce, jak na razie niebędącej liderem inwestycji i sprzedaży, po 2020 roku wskaźniki te mogą przekroczyć wzrost nawet o 20 procent.

Wschodzącą gwiazdą rynku Smart Domów w Polsce jest marka SmartDGM, należąca do firmy DGM z siedzibą w Hongkongu. Doskonale radzi ona sobie w Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Hiszpanii i Włoszech, ale jest też coraz bardziej ceniona w naszym kraju. – To dzięki temu, że oferujemy produkty konkurencyjne cenowo, bez kompromisów wobec osiągniętej, jakości względem ograniczeń funkcjonalności dla końcowego produktu – opowiada Krystian Zieliński Doradca Zarządu DGM Distribution. Zapewnia, że – w trosce o satysfakcję użytkowników firma wprowadziła własny, kompleksowy i wymagający system kontroli technicznej i jakościowej w trakcie procesu produkcyjnego.

Inteligentny dom dla wszystkich? Czy Polacy są gotowi na IoT?

SmartDGM to system inteligentnego domu, przeznaczony dla szerokiej rzeszy użytkowników, pragnących rozpocząć nową przygodę w świecie smart urządzeń. Chce zapewnić swoim klientom szeroką gamę przystępnych cenowo produktów działających pod kontrolą najwyższej światowej klasy aplikacji mobilnej typu All In One. Deklaruje, że co roku będzie poszerzać ofertę smart urządzeń o nowe, tak, aby system mógł kompleksowo zaspokoić potrzeby klientów.

Bo polski rynek może okazać się bardzo chłonny dla producentów tego typu urządzeń. Firm, które tworzą kompleksowe systemy, ale też oferują pojedyncze urządzenia, które można szybko skompletować. W Polsce podejmowano już próby wprowadzania pojedynczych urządzeń do inteligentnego domu, ale zawsze brakowało im komplementarności. Albo systemy były skomplikowane, ich obsługa wydawała się dobrym zadaniem dla inżyniera – informatyka, a nie przeciętnego Kowalskiego. Albo po prostu były zbyt drogie. Istnieją, bowiem firmy, które budują nowe domy od podstaw w technologii Smart, ale nie są to rozwiązania na każdą kieszeń. Często ludzie mając do wyboru dodatkową bardzo drogą instalację, którą dodatkowo trzeba utrzymywać, a nie rzadko płacić za serwis, wybierają dodatkowe ubezpieczenie domu.

Zrób to sam? Zaufaj fachowcom!

Oczywiście, jak wiadomo – „Polak potrafi”, lubi oszczędzić, więc zdarzały się sytuacje, gdy znajdowali się pasjonaci – „złote rączki”, którzy sami konstruowali odpowiednie zabezpieczenia. Kupowali i instalowali kamery, podłączali je do nagrywarek, łączyli z komputerami. Ale zawsze, czegoś im brakowało. A systemy tworzone metodą „do it yourself” były zawodne i nie można było liczyć na nie w stu procentach. Więc znowu wracał stres. Czy na pewno zamknąłem drzwi, zakręciłem wodę…

Dlatego takie zainteresowanie wzbudziła w naszym kraju oferta firmy SmartDGM. Do niedawna nie było, bowiem producenta, który zaoferowałby takie rozwiązanie. Nasz dom staje się bezpieczny dzięki przyjaznej aplikacji i produktom, dzięki którym tak łatwo wprowadza się rozwiązania SMART się do naszej domowej rzeczywistości.

Odpowiedź na pytanie „Czy Polacy są gotowi na IoT” – jest prosta. Tak, są gotowi od dawna, czekali tylko na takie rozwiązanie, jakie oferuje właśnie firma SmartDGM.